NOJS106M002RWJ
- Mfr.Part #
- NOJS106M002RWJ
- Manufacturer
- KYOCERA AVX
- Package/Case
- Datasheet
NOJS106M002RWJ
- Description
- CAP NIOB OXID 10UF 20% 2.5V 1206
- Stock
- 743
- Quality
- Manufacturer :
- KYOCERA AVX
- Product Category :
- Niobium Oxide Capacitors
- Capacitance :
- 10 µF
- Current - Leakage :
- 1 µA
- Dissipation Factor :
- 6%
- ESR (Equivalent Series Resistance) :
- 2.2 Ohms
- Features :
- Manufacturer Size Code :
- S
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 105°C
- Package / Case :
- 1206 (3216 Metric)
- Product Status :
- Active
- Supplier Device Package :
- 1206 (3216 Metric)
- Tolerance :
- ±20%
- Voltage - Rated :
- 2.5 V